اولین نشست زنان ستاد ائتلاف اصلاح طلبان با حضور خانم ها  زهرا شجاعی،شهربانو امانی، سهیلا جلودارزاده، فاطمه دانشور، آذر منصوری، فخری محتشمی پور، فاطمه راکعی و جمع کثیری از فعالین زن اصلاح طلب برگزار شد.
به گزارش پویش، در این نشست که به همت معاونت زنان ستاد ائلاف اصلاح طلبان برگزار شده بود، تحلیل شرایط فعلی فضای سیاسی کشور و ارایه راهبردها و روش های نقش آفرینی هرچه موثرتر زنان در انتخابات پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معرفی مسئولین مناطق و ناحیه های این معاونت در سطح حوزه انتخابی تهران، ری و شمیرانات نیز از دیگر بخش های این نشست بود.

فاطمه راکعی:
مسیر حضور زنان در عرصه های سیاسی و اجتماعی بازگشت ناپذیر است

در ابتدای این نشست، فاطمه راکعی با ارائه گزارشی از فعالیت های کمیته زنان شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: «امروز به یاری خداوند مسیر حضور زنان در عرصه های سیاسی و اجتماعی هموار تر شده است که این روند به هیچ عنوان بازگشت پذیر نست. زیرا امروز جامعه و به خصوص اصلاح طلبان متوجه شده اند که بهبود شرایط کشور  بدون حضور و مشارکت فعال بانوان و استفاده از توانمندی ایشان در تمامی عرصه ها امکان پذیر نیست.»
مسئول کمیته زنان شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مهم ترین دست آورد تشکیل معاونت زنان ستاد ائتلاف را رفتار تشکیلاتی، خردمندانه و همراه با اعتماد به نفس بانوان دانست و اضافه کرد: «این بلوغ و پختگی حاصل فعالیت چندین ساله زنان اصلاح طلب است که علی رغم موانع فراوان هیچ گاه از پای ننشستند و همواره با عشق و علاقه آرمان های خود را دنبال کردند.»
وی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به حضور شش زن در لیست ائتلاف اصولگرایان گفت: «این اتفاق نشان می دهد گفتمانی که از سوی اصلاح طلبان در مورد لزوم مشارکت فعال بانوان در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود توانسته اثر خود را بر جامعه بگذارد و حضور شش زن در لیست ائتلاف اصولگرایان حتی اگر تقلید باشد، تقلید خوبی است.»
فاطمه راکعی با بیان این نکته که رد صلاحیت ها به هیچ عنوان باعث انفعال و بی تفاوتی اصلاح طلبان نسبت به سرنوشت کشورشان نخواهد شد، افزود: «با توجه به تجربه ای که در خرداد ماه سال  92 همه ما شاهد آن بودیم، این دست رفتار های دلسرد کننده هرگز باعث نخواهد شد که ما از صندوق های رای قهر کنیم. ما فعالین اصلاح طلب همچنان با تلاش، پشتکار و امید راهی را که در آن قدم گذاشته ایم را ادامه خواهیم داد و معتقدیم که خداوند نیز در این مسیر یاریمان خواهد کرد.»

شهربانو امانی:
با آرامش امید را به جامعه تزریق خواهیم کرد


شهربانو امانی در ابتدای سخنان خود با بیان این نکته که اصلاح طلبی قائم به اشخاص نیست که با حذف ایشان بتوان ریشه های آن را از بین برد، اضافه کرد:« اصلاح طلبی مجموعه ای از مطالبات است که طی دو سده گذشته در جامعه ایرانی مطرح شده است و ریشه در اعماق لایه های اجتماعی دارد. این جریان به این راحتی ها قابل حذف کردن نیست. ما امروز دور هم جمع شده ایم تا با تلاش بتوانیم از بخشی از دستاورد های اصلاحات محافظت کنیم.»
رئیس کمیته زنان ستاد ائتلاف اصلاح طلبان قانونمندی و اخلاق مداری را اصلی ترین شاخص های اصلاح طلبی دانست و اضافه کرد: «تمامی حامیان، هواداران و فعالین جریان اصلاحات خود را ملزم به این دو اصل اساسی می دانند. ما باید تلاش کنیم که در پساتحریم برجا نمانیم و بتوانیم بار دیگر با آرامش امید را به جامعه تزریق کنیم تا انشاالله شاهد شکوفایی و بالندگی کشور در تمامی زمینه ها باشیم.»
وی با بحرانی خواندن شرایط حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس پیش رو، گفت: «امروز اصلاح طلبان باید با حفظ امید و تکیه بر خرد جمعی مدیریت بحران کنند و علی رغم تمامی موانع پیش آمده بتوانند در چهارچوب قانون بهترین نتیجه را در جریان انتخابات 7 اسفند برای مردم به ارمغان بیاورند.»

سهیلا جلودارزاده:
هدف ما این است که شاهد حاکمیت مردم بر مردم باشیم

سهیلا جلودارزاده نماینده پیشین مجلس و از دیگر سخنران این نشست ایجاد مانع در مسیر فعالیت اصلاح طلبان را مسبوق به سابقه عنوان کرد و در این رابطه گفت: «بنده خاطرم هست در دوره های گذشته انتخابات در مسجد را برای سخنرانی کاندیدا های اصلاح طلب باز نمی کردند و ما مجبور بودیم در کنار خیابان با مردم صحبت کنیم. ما از مجلس چهارم به بعد تلاش کردیم که به جای حاکمیت یک گروه یا یک لیست خاص بر مردم شاهد حاکمیت مردم بر مردم باشیم.»
وی با اشاره به کارنامه موفق اصلاح طلبان در اداره دولت و مجلس اضافه کرد: «ما در دوران اصلاحات یک اقتصاد ورشکسته را تحویل گرفتیم و یک اقتصاد بالنده و پویا تحویل مردم دادیم. اگر ناتوانی دولت های بعدی نبود بلاشک امروز شاهد پیشرفت های چشمگیر اقتصادی و اجتماعی در کشور می بودیم»
این کاندیدای نمایندگی مجلس که صلاحیتش از سوی شورای نگهبان تایید شده است، ادامه داد: «هدف جریان اصلاحات سربلندی انقلابی است که توده های مردم مسلمان به آن دلبسته بودند و ما به دنبال آن هستیم که با بهره گیری از تمام ظرفیت کارشناسی این جریان بتوانیم جامعه را به عدالتی برسانیم که از ابتدای آرزوی آن را داشتیم.»

آذر منصوری:
صندوق رای مانعی برای جریانی است که به دنبال استحاله جمهوریت نظام است


در ادامه آذر منصوری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به اهمیت مشارکت همه جانبه افراد جامعه در انتخابات  گفت : «تجربه ثابت کرده است که فرصت صندوق رای و شرکت در انتخابات مانع بزرگی بر سر راه تمامیت خواهانی است که می خواهند با ایجاد تک صدایی، یک صدایی و بی اثر کردن انتخابات، جمهوریت نظام را استحاله کنند.»
وی در مورد ویژگی های طیف تمامیت خواه  عنوان کرد: «در یک جمله طیف تندرو کسانی هستند که در نظر ایشان هدف وسیله را توجیح می کند. این گروه می گوید هر کسی که مثل ما فکر نمی کند باید به حاشیه رانده شود. ما هشت سال تمام حاصل این رویکرد را دیدیم و از نزدیک شاهد لطماتی که به کشور وارد شد بودیم.»
این فعال سیاسی اصلاح طلب نقش زنان را در خیزش های اجتماعی بی بدیل توصیف کرد و افزود: «با توجه به تجاربی که از انتخبات های دوره های قبل کسب کرده ایم نقش بانوان در خیزش مردم و جلب مشارکت ایشان در انتخابات به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست و ما زنان اصلاح طلب باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم که در طول فرصت اندکی که در در اختیار داریم بیشترین اثرگذاری را روی جامعه داشته باشیم.»
 
زهرا نژاد بهرام:
ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان ستاد رشد و بالندگی کشور است


زهرا نژادبهرام ، دیگر سخنران این مراسم بود. وی ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان را ستاد رشد و بالندگی کشور دانست و عنوان کرد: «امروز اصلاح طلبان با هدف حفظ منافع ملی، عدالت خواهی و آزادی طلبی به صحنه آمده اند. البته ایشان هیچ گاه از صحنه دور نبوده اند بلکه صرفا زمانی در متن و زمانی در حاشیه حضور داشتند.»
مسئول کمیته اقشار ستاد ائلاف اصلاح طلبان با بیان این که اصلاح طلبان ادبیات کار سیاسی را به خوبی می شناسند افزود: «اصلاح طلبان به خوبی می دانند که هم اکنون در چه وضعیتی قرار دارند و با خردورزی و صبوری به دنبال ایجاد فضای مطلوب هستند.»
وی با ابراز خرسندی از پیشرفت فعالیت کمیته اقشار ائتلاف گفت: «ما در کمیته اقشار در درجه اول به دنبال جمع آوری مطالبات اقشار محتلف مردم هستیم تا با جمع بندی و ارائه آن به ستاد، مسئولین مربوطه با دید باز و مبتنی بر واقعیت به تدوین طرح های کاندیدا ها بپردازند. همچنین سازماندهی افراد علاقه مند در هر حوزه تخصصی و بسیج آرای عمومی از دیگر اهداف این کمیته است.»