تدبیر ما - عین الله شریف پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نرخ تورم در 12 ماهه منتهی به دی ماه امسال /بهمن 94 تا دی ماه 95/ که نسبت به مدت مشابه /بهمن 93 لغایت دی 94/ حدود 8.6 درصد ثبت شده است، افزود: دولت تدبیر و امید در حالی اداره کشور را به دست گرفت که تورم 40 درصدی بر حوزه اقتصاد حاکم بود و تورم روز به روز افزایش می یافت.
وی با اشاره به اینکه تورم تک رقمی افق روشنی پیش روی اقتصاد کشور قرار دهد، اظهار کرد: در سایه برجام علاوه بر کنترل تورم، افزایش اشتغال و رسیدن به رشد اقتصادی بالای چهار درصد /از منفی پنج درصد در دولت قبلی/ محقق شد و این موضوع ضریب امنیت اجتماعی و مقبولیت دولت و نظام را ارتقا بخشید.
وی همچنین به سایر دستاوردهای دولت در بخش اقتصاد اشاره کرد و ادامه داد: افزایش سهم ایران در اوپک گام بلند دیگری در بخش اقتصادی است که در سایه دیپلماسی شایسته دولت به دست آمد.
وی افزایش سهم ایران در اوپک را زمینه ای برای ایجاد فرصت های شغلی، توسعه بازار کار و تولید خواند و ادامه داد: این حرکت باعث سرمایه گذاری، توسعه صادرات و ارتقای نقش ایران در تبادلات اقتصادی شد.
وی افزود: استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فراهم کردن بستر لازم برای حضور آنان نیز از جمله قدم های مثبت برای رشد اقتصادی کشور بوده که نتایج مثبتی به دنبال داشته است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه کشور شاهد رشد و توسعه در حوزه های مختلف است، گفت: در دولت یازدهم نه تنها بسیاری از حوزه ها اعم از اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شاهد رشد چشمگیری شده، بلکه قدرت رقابت ایران در عرصه بین المللی نیز افزایش یافته است.
وی حمایت از تولید داخلی را از جمله اقداماتی دانست که به ایجاد اشتغال کمک کرده و در تولید برخی محصولات کشور را از دیگران بی نیاز کرده است.
شریف پور گفت: دولت یازدهم توانست ایران را در عرصه بین المللی به کشوری قدرتمند تبدیل کند و ایران هراسی را از ذهن بسیاری از ملت های جهان پاک کند.
به گزارش ایرنا، برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام بین ایران و کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه ، چین و آلمان در 23 تیر 1394 شمسی و پس از 20 ماه مذاکره های فشرده که از آن به مذاکره های قرن نام برده شد، به امضا رسید.
این توافق در 29 تیرماه 1394 شمسی با تصویب قطعنامه 2231 در شورای امنیت سازمان ملل ماهیت حقوقی پیدا کرد و بدین ترتیب 6 قطعنامه قبلی شورا علیه ایران را لغو و اتحادیه اروپا نیز همان روز برجام را تایید کرد.
برجام در 19 مهرماه 1394 شمسی در قالب قانون اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و تایید این توافق در 22 مهرماه برای اجرا به دولت ابلاغ شد.
این توافق از 26 دی ماه 94 با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اجرای تعهد ایران در حوزه هسته ای با برچیده شدن تحریم های ایران مربوط به موضوع هسته ای به مرحله اجرا رسید.